Nauka rosyjskiego – skuteczny sposób!

Interesuje Cię nauka rosyjskiego, ale nie wiesz jak się za nią skutecznie zabrać? W tym krótkim poście przedstawię wskazówki, które w tym Ci niezmiernie pomogą. Tak więc czytaj dalej…

To, co będę tutaj pisał, odnosi się ogólnie do nauki języków obcych, w tym też oczywiście mieści się interesująca Cię nauka rosyjskiego. Przyjrzyjmy się najpierw, z czego składa się proces nauki tego języka:

1.       Nauka alfabetu

2.       Nauka słownictwa

3.       Nauka gramatyki

Oczywiście można się bardziej szczegółowo przyjrzeć każdemu elementowi i podzielić go na więcej drobnych etapów, ale można śmiał powiedzieć, że nauka rosyjskiego składa się z tych 3 elementów.

Tak więc, łatwo się domyśleć, że powinniśmy każdy z nich dobrze opanować, a wtedy znacznie przyspieszymy i uskutecznimy naukę tego pięknego języka.

Pozwól, że krótko opiszę każdy z tych elementów.

1.       Nauka alfabetu

Nie jest to trudna sprawa – trzeba po prostu poznać te „dziwne znaczki”. Daj sobie na to maksymalnie kilka dni i po prostu naucz się je czytać i pisać. W ten sposób mamy załatwiony pierwszy element.

2.       Nauka słownictwa

Jest to chyba najdłuższy etap nauki rosyjskiego (jak i każdego innego języka). My, jako Polacy, mamy to ułatwienie, że dużo słów pokrywa się lub jest podobne do naszych.

Nauka wyrazów obcych może być bardzo szybka. Kluczowe jest tutaj poznanie odpowiednich technik szybkiej nauki. Chętnie bym o nich napisał, bo jest to mój ulubiony temat, ale niestety nie mam na to miejsca w tym krótkim poście.

3.       Nauka gramatyki

Kiedy masz już jakiś podstawowy zasób słownictwa, możemy przejść (tzn. w dalszym ciągu uczysz się słówek, ale dodajemy do tego jeszcze gramatykę) do poznawania zasad gramatyki. Jest to stosunkowo przyjemny proces, gdyż wszystko zaczyna się układać i używając poznanych wyrazów, tworzymy pierwsze zdania i wypowiedzi.

Dzięki temu, poziom naszej motywacji podnosi się, aby dalej się uczyć.

Jak widzisz, nauka rosyjskiego w żadnym wypadku nie musi być nudna i specjalnie długa. Trzeba znać odpowiednie strategie i techniki, a zanim się obejrzysz, zaczniesz mówić po rosyjsku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *