Matura ustna z angielskiego

W tym roku matura i chcesz się dobrze przygotować? Przeraża Cię matura ustna z angielskiego i nie wiesz czy zdasz wystarczająco dobrze? W tym krótkim wpisie, chciałbym podać kilka prostych rad, które wierzę, pomogą Ci i wskażą dobry kierunek.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, to zapoznać się z wymaganiami, jakie są na dany poziom (podstawowy lub rozszerzony). Matura ustna z angielskiego to nie jest jakaś tajemnica i możesz (i powinieneś!) zorientować się, jaki jest obowiązujący Cię zakres wiedzy i umiejętności – w końcu nie chcesz uczyć się tego, co Ci się nie przyda, a pomijać najważniejsze.

Następnie musisz zdobyć jakieś repetytorium. Na szczęście, na pewno nauczyciel w szkole wymaga od Ciebie zakup jakieś, więc tak czy owak, powinieneś bądź powinnaś takowe posiadać.

To łączy się z poprzednim punktem, gdyż repetytoria z natury mają informacje, z czego składa się matura ustna z angielskiego i jaką wiedzę powinieneś posiąść.

Ok, jak już wiesz co musisz wiedzieć i masz odpowiednie materiały to możemy przejść do sedna sprawy – nauczenia się tego 😉

Jak się za to zabrać, jakie robić ćwiczenia, na czym się skupić – takie pytania mogą Cię nurtować i to coraz bardziej im bliżej do matury – ale głowa do góry, to się da zrobić!

Po pierwsze, pamiętaj że to jest matura ustna, czyli ważna jest również płynność i składność wypowiedzi. Tutaj bardzo przydatne staje się poznanie i wyuczenie często stosowanych zwrotów. Takie możesz znaleźć w Internecie czy podręcznikach (szukając natrafiłem m.in. na te ten).

Poza tym, musisz nauczyć się najważniejszych słówek z danych działów – na pewno Twoje repetytorium ma w każdym rozdziale listę słowek do nauczenia. Nie będę zbyt odkrywczy, gdy powiem, że powinieneś się ich nauczyć 😉

Wiem, że większość osób panikuje na myśl o zapamiętywaniu wielu słówek – całkowicie niesłusznie i wynika to ze stosowania złej metody, która rzeczywiście jest mało skuteczna i zabiera duuużo czasu. Jeśli interesuje Cię wiedza, jak szybko się uczyć, polecam mojego darmowego ebooka (ściągnij go z tej strony: kliknij tutaj)

Dobrze, więc mamy już dwie bardzo ważne dziedziny: zwroty i słówka. Śmiem twierdzić, że dobre poznanie ich to prawie gwarancja sukcesu, a przynajmniej bardzo istotna sprawa.

Pozwoli Ci to na dość swobodne budowanie wypowiedzi, co jest najważniejszą i kluczową sprawą w tym egzaminie, jakim jest matura ustna z angielskiego. Częstym problemem jest „zacięcie się”. Kiedy jednak znasz wiele zwrotów, zawsze możesz poratować się, mówiąc z pamięci któryś z nich i w ten sposób wybrniesz z patowej sytuacji.

Ok, nie chcę przedłużać tego posta. Mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie pomocne i matura ustna z angielskiego, okaże się dużo łatwiejsza niż myślisz 😉

Podobne artykuły:

http://www.slodkieokruszki.pl/czego-mozemy-nauczyc-sie-na-warsztatach-kulinarnych/
http://oblicz-bmi.pl/blog/jakie-warsztaty-gotowania-wybrac/
https://www.twojecentrum.pl/warsztaty-dla-firm-jakie-wybrac-na-integracje-info-2144.html

http://www.asystent4you.pl/jak-powinna-wygladac-sala-szkoleniowa/
http://www.flyweb.pl/organizacja-konferencji-w-warszawie/
https://www.polskibiznes.info/jak-zorganizowac-szkolenie/

http://dlalejdis.pl/artykuly/jak_wygladaja_zajecia_pole_dance

https://galopuje.pl/artykul/jak-wybrac-pasze-dla/574488

http://blog-medyczny.pl/jak-wybrac-dentyste-dla-dziecka/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *